Julius,’un metal kesimiyle çalışan bant kenar düzeltme sistemleri, bant kenarlarındaki çapakları alır ve istenilen farklı kontürlerin elde edilmesine olanak sağlar

Modüler sistem, kenar düzeltme ünitelerinin esnek bir şekilde birleştirilebilmesini ve UNO’dan DUO, TRIO, QUATTRO veya QUINTO’ya kadar  makine tiplerinin istendiği zaman geliştirilmesini mümkün kılar.

Modülün kendisi modüler bir yöntemle oluşturulmuştur. Her bir modülde tüm kurulumlar ve bileşenler eklenebilir ve değiştirilebilir. Her modül, her iki tarafta takım ve silindirler  için 3 konum içerir. Takımlar ve silindirler farklı olarak ayarlanabilir ve değiştirilebilir.

UNO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

Bant kenar düzeltme makinesi, bant kenarlarındaki basit kontürlerin işlenmesi yada bant kenarlarındaki çapakların alınması için tasarlanmıştır.

DUO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

DUO serisi bant kenar düzeltme makinesi altı takım ile çalışır. DUO genellikle boru üretim hatlarına, kaynaklı dikişi optimize etmek için eklenir.

TRIO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

TRIO serisi bant kenar düzeltme makinesi dokuz takımı ile çalışır, bant kenarlarında karmaşık kontürleri de işlemeyi mümkün kılar.

QUATTRO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

QATTRO serisi bant kenar düzeltme makinesi Julius modüler sistemlerindeki en büyük bant kenar işlem makinesidir. İstenilen kontürleri, 12 takım ile gerçekleştirir.

QUINTO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

QUINTO serisi bant kenar düzeltme makinesi 15 takım ile çalışan  modüler serinin en büyük bant kenar işlem makinelerinden biridir. 

BKB/Kompakt Serisi

Zor işlemler için bant kenar düzeltme makinesi

BKB/Kompakt serisi zor kesitler ve sert malzemelerde bantların geniş konik kesitlerinde dahi farklı kontürlerin elde edilmesi için her takımda maksimum malzeme kaldırmak için tasarlanmıştır.