Çapraz Sarma Sistemleri

Açıcı ve sarıcı tarafında çapraz sarma sistemleri

JULIUS açıcı ve sarıcı tarafında kullanılabilen çapraz sarma sistemleri sunar. Rulodan çapraz sarım, çoklu rulodan çapraz sarım, çapraz sarımdan çapraz sarım gibi üç farklı şekilde işlem mümkündür.

Sarma ve Çoklu Rulo Sistemleri

Çoklu rulo sistemli veya sistemsiz açıcı ve sarıcılar

Açıcı ve sarıcılar, bant gerilim düzenleme sistemi, çoklu rulo sistemi ve çapraz sarma sistemleri ile donatılabilir. Açıcı ve sarıcılar bant üretim hatlarına entegre edilebilir.

Bant Gerilim Düzenleme Sistemleri

Bant kenar düzeltme hatları için bant gerilim düzenleme teknikleri

Belirli bant işlemlerinde örneğin: bant kenarlarında karmaşık konturlar ve konik kesit işlemek için bant kesitleri zayıf olduğunda bant gerginliği büyük olur. Bu durumlarda S germesi ve dansör ile bant gerginliği kabul edilebilir bir seviyeye getirilir.

Doğrultma Makineleri

Bantların yatay, dikey doğrultulması ve kalibrasyonu

Bantların yatay, dikey doğrultulması ve kalibrasyonu için makineler. Makineler bant üretim hatlarına entegre edilebilir.

Fırçalama Makineleri

Bant kenar düzeltme hatları için fırçalama hatları

BS serisi fırçalama makineleri bant yüzeyinden kir parçacıklarını kaldırır. Bant kenar düzeltme makinelerine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır.

TRISTEP

Bant kenar düzeltme makinelerinin yan-arka takımlarının motorize olarak ayarlanabilmesi

TRISTEP sistemi operatör tarafında olmayan takımların, istendiğinde operatör tarafındaki takımlarında motorize olarak ayarlanabilmesine olanak sağlar.

Talaş Toplama Sistemleri

Bant kenar düzeltme makineleri için talaş toplama

Talaş toplama için çeşitli modüller talaş konveyörleri, talaş kırıcılar, talaş kaldırma ve talaş koruyucu muhafazaları gibi atık işleme sistemleri entegre edilebilir.  Bant işleme hatlarına talaş toplamak için talaş konveyörleri, talaş kırıcılar, talaş toplama için kasalar gibi farklı modüller eklenebilir.

Takım tutucular

Bant kenar düzeltme makineleri için takım tutucular

Berger Grup farklı uygulamalar için geniş yelpaze de takım tutucular üretir. Modüler sisteminden dolayı takım ve silindir tutucuların birleştirilmesi ve değiştirilmesi kolayca her zaman mümkündür.

Ölçüm İstasyonları

Ölçüm teknikleri ve CNC teknolojisi

Julius kapalı devre olarak metal kesimi ile bant kenar ve yüzey işlem makinelerini sunar. Bant genişliği, kontur ve yağ kanalında kalan duvar kalınlığı ölçülür ve otomatik olarak önceden ayarlanmış toleranslara göre düzeltilir.