Berger Grup firmalarından Julius Maschinenbau, metal kesimiyle bant işleme makinelerinde aşağıdaki ürün gruplarını sunar:

UNO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

Bant kenar düzeltme makinesi, bant kenarlarındaki basit kontürlerin işlenmesi yada bant kenarlarındaki çapakların alınması için tasarlanmıştır.

DUO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

DUO serisi bant kenar düzeltme makinesi altı takım ile çalışır. DUO genellikle boru üretim hatlarına, kaynaklı dikişi optimize etmek için eklenir.

TRIO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

TRIO serisi bant kenar düzeltme makinesi dokuz takımı ile çalışır, bant kenarlarında karmaşık kontürleri de işlemeyi mümkün kılar.

QUATTRO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

QATTRO serisi bant kenar düzeltme makinesi Julius modüler sistemlerindeki en büyük bant kenar işlem makinesidir. İstenilen kontürleri, 12 takım ile gerçekleştirir.

QUINTO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

QUINTO serisi bant kenar düzeltme makinesi 15 takım ile çalışan  modüler serinin en büyük bant kenar işlem makinelerinden biridir. 

BKB/Kompakt Serisi

Zor işlemler için bant kenar düzeltme makinesi

BKB/Kompakt serisi zor kesitler ve sert malzemelerde bantların geniş konik kesitlerinde dahi farklı kontürlerin elde edilmesi için her takımda maksimum malzeme kaldırmak için tasarlanmıştır.

BHR/DUO Serisi

Temel bant kenar düzeltme hattı

DUO serisi bant kenar düzeltme makinesi, açıcı, sarıcı ile BHR/DUO serisi  bant kenar düzeltme hattı, bu hat modüler serinin temel hattıdır.

BHR/TRIO Serisi

9 takımlı bant kenar düzeltme hattı

TRIO bant kenar düzeltme makinesi açıcı, sarıcı ve bant genişlik ölçüm sistemi ile bant kenar düzeltme hattı. Hat bant kenarlarını 9 takımla işler.

BHR/QUATTRO Serisi

12 takımlı bant kenar düzeltme hattı

QUATTRO bant kenar düzeltme makinesi, düzeltme, ölçme ve bant gerilimi düzenleme sistemi ile bant kenar düzeltme hattı. Hat, bant kenarlarında karmaşık konturların işlenmesi için tasarlanmıştır.

BHR/QUINTO Serisi

15 takımlı bant kenar düzeltme hattı

QUINTO bant kenar düzeltme makinesi, düzeltme, fırçalama, ölçme ve bant gerilimi düzenleme sistemleri gibi kalibrasyon makineleri ile bant kenar düzeltme hattı. Hat, kalın ve yumuşak bantlarda karmaşık konturların işlenmesi için tasarlanmıştır.

BHR/BKB/Kompakt Serisi

Zor işlemler için bant kenar düzeltme hattı

BHR/BKB/Kompakt serisi bant kenar düzeltme hattı, geniş ve kalın bantlarda her takım ile oldukça fazla malzeme kaldırılarak işlenmesi için tasarlanmıştır.

NU Serisi

Kanal açma

NU serisi kanal açma makinesi bir takım ile bant yüzeylerindeki kaplama katmanını kaldırır. Takım dikey ve yatay olarak ayarlanabilir.

TRINU Serisi

3 Kanal’a kadar kanal açma makinesi

TRI-NU serisi kanal açma makinesi, üç kanal için maksimum 10 mm (0.39″) mesafede, iki kanal için 20 mm (0.79″) mesafe ile bant yüzeylerine üç kanala kadar işlem yapabilir.

Çapraz Sarma Sistemleri

Açıcı ve sarıcı tarafında çapraz sarma sistemleri

JULIUS açıcı ve sarıcı tarafında kullanılabilen çapraz sarma sistemleri sunar. Rulodan çapraz sarım, çoklu rulodan çapraz sarım, çapraz sarımdan çapraz sarım gibi üç farklı şekilde işlem mümkündür.

Sarma ve Çoklu Rulo Sistemleri

Çoklu rulo sistemli veya sistemsiz açıcı ve sarıcılar

Açıcı ve sarıcılar, bant gerilim düzenleme sistemi, çoklu rulo sistemi ve çapraz sarma sistemleri ile donatılabilir. Açıcı ve sarıcılar bant üretim hatlarına entegre edilebilir.

Bant Gerilim Düzenleme Sistemleri

Bant kenar düzeltme hatları için bant gerilim düzenleme teknikleri

Belirli bant işlemlerinde örneğin: bant kenarlarında karmaşık konturlar ve konik kesit işlemek için bant kesitleri zayıf olduğunda bant gerginliği büyük olur. Bu durumlarda S germesi ve dansör ile bant gerginliği kabul edilebilir bir seviyeye getirilir.

Doğrultma Makineleri

Bantların yatay, dikey doğrultulması ve kalibrasyonu

Bantların yatay, dikey doğrultulması ve kalibrasyonu için makineler. Makineler bant üretim hatlarına entegre edilebilir.

Fırçalama Makineleri

Bant kenar düzeltme hatları için fırçalama hatları

BS serisi fırçalama makineleri bant yüzeyinden kir parçacıklarını kaldırır. Bant kenar düzeltme makinelerine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır.

TRISTEP

Bant kenar düzeltme makinelerinin yan-arka takımlarının motorize olarak ayarlanabilmesi

TRISTEP sistemi operatör tarafında olmayan takımların, istendiğinde operatör tarafındaki takımlarında motorize olarak ayarlanabilmesine olanak sağlar.

Talaş Toplama Sistemleri

Bant kenar düzeltme makineleri için talaş toplama

Talaş toplama için çeşitli modüller talaş konveyörleri, talaş kırıcılar, talaş kaldırma ve talaş koruyucu muhafazaları gibi atık işleme sistemleri entegre edilebilir.  Bant işleme hatlarına talaş toplamak için talaş konveyörleri, talaş kırıcılar, talaş toplama için kasalar gibi farklı modüller eklenebilir.

Takım tutucular

Bant kenar düzeltme makineleri için takım tutucular

Berger Grup farklı uygulamalar için geniş yelpaze de takım tutucular üretir. Modüler sisteminden dolayı takım ve silindir tutucuların birleştirilmesi ve değiştirilmesi kolayca her zaman mümkündür.

Ölçüm İstasyonları

Ölçüm teknikleri ve CNC teknolojisi

Julius kapalı devre olarak metal kesimi ile bant kenar ve yüzey işlem makinelerini sunar. Bant genişliği, kontur ve yağ kanalında kalan duvar kalınlığı ölçülür ve otomatik olarak önceden ayarlanmış toleranslara göre düzeltilir.