SOĞUTMA SIVILARI

curtis

SUDA ÇÖZÜLEBİLEN SOĞUTMA SIVILARI

Curtis HiSpeed 200 Serileri

Bor ve amin içeren, mineral bazlı, yüksek kaliteli soğutma sıvıları. Demir döküm, çelik, alüminyum ve demir dışı metal malzemelerin işlenmesi ve taşlanmasında universal kullanım için idealdir.

Curtis HiSpeed 400 Serileri

Mineral yağ ve ester bazlı özel yüksek performanslı soğutma sıvısı (bor içermeyen). Bu ürün serisi, çok çeşitli uygulama seçenekleri için üretilmiştir. Aynı zamanda oldukça yüksek “teknik istikrar” sunmaktadır.

Curtis HiSpeed 600 Serileri

Bor ve amin içermeyen birinci sınıf soğutma sıvısı. İşleme ve taşlama proseslerinde universal kullanım için mükemmel uyumluluk gösterir. Bu ürün serisi, sağlığınızı korumak için mükemmel cilt dostudur.

Curtis Eco-Tec Line

Bakterisidlerin, borasik asitlerin ve tehlikeli maddelerin tanımlanması için etiketler içermez. Curtis Eco-Tec Line ürününü kullanmaya başladıktan sonra müşterilerimiz tüketimlerini ortalama% 35 oranında azaltmıştır.

Curtis Grimax Serileri

Taşlama ve kesme işlemlerinde kullanılan sentetik bazlı, üstün soğutma sıvıları. Bu ürünler döküm, demir, çelik, cam ve karbür malzemelerin taşlanması ve işlenmesi için tasarlanmıştır. Curtis Grimax / SynCut – Serisi ürünler şeffaftır ve düşük çalışma konsantrasyonlarında kullanılabilir.

SUDA ÇÖZÜLMEYEN SOĞUTMA SIVILARI

Curtis Cut / Curtis Cut H Serileri

Yüksek performanslı universal kesme ve şekillendirme yağları. Bu yüksek kaliteli metal işleme yağları taşlama ve hafiften ağır işleme kadar şekillendirme için kullanılır.

Curtis Draw Serileri (punching/forming yağları)

Orta-ağırdan en ağır işleme süreçlerine kadar mükemmel oksidasyon kararlılığına sahip yüksek performanslı yağlar. Curtis Draw – Serisi ile çeliklerin en zor şekillendirilmeleri kolaydır.

Curtis Drill Serileri

Oksidasyona karşı en yüksek performans ve istikrarlı dengeye sahip bu derin delik delme yağları, tek yivli, ejektörlü ve BTA aletleri ile yapılan çeşitli derin delik delme işlemleri için çok uygundur. Curtis Drill – Serisi talaş mükemmel yıkama etkisi ve çapakların en iyi şekilde taşınmasına olanak sağlar.

Curtis Grind Serileri

Mükemmel taşlama performansları ile, düşük kokuya sahip özel taşlama yağları.

Curtis Grind – Serisi, düşük sürtünme oranı ve olağanüstü bir duman önleyici ve filtreleme performansıyla uzun süreler boyunca tutarlı taşlama performansı sağlar.

Curtis BioCut / Curtis SprayCut Serileri (özel yağlar/MQL-minimum yağlama miktarı)

Paslanmaz çelik, demir dışı metaller ve alüminyumun kesme ve kesme dışındaki işlemleri için özel ürünler minimum yağlama miktarı için de uygundur. Ürün serisi özellikle nötr koku, olumlu duman önleme reaksiyonu ve oksidasyona karşı yüksek stabilite ile karakterize edilir.

Curtis Solvent / BlankCut Serileri (buharlaşan punching yağları)

Çelik levhalar, alüminyum alaşımları ve demir dışı metaller üzerinde kesme ve hafif şekillendirme işlemleri için EP katkılı veya katkısız buharlaşan yağlar. Bu ürünler, malzeme kaldırma prosesleri ve iç soğutma için minimum soğutma sıvısı kullanımına uygundur. Curtis Solvent / BlankCut – Serisi düşük kokuludur, mükemmel soğutma etkisine sahiptir ve hemen hemen atıksız olarak buharlaşır.

Curtis CorroSafe Serileri / AR-40 (korozyon önleyici yağlar)

Mükemmel su ile yer değiştirme özelliğine sahip universal korozyon önleme yağları. Curtis CorroSafe – Serisi ürünler, mineral yağlar ile uyumlu, pas sökücülerdir. Asitle temizlenmiş metalik malzemeler gibi gereksinimlerin yüksek olması gerektiren durumlarda kullanılır ve mükemmel korozyon önleme özelliğine sahiptir.

CURTIS YÜKSEK BASINÇ SERİLERİ

Curtis 64-AS E / Curtis 91-Spezial E / Curtis 55-Cut E

Tüm metalik malzemeler üzerinde ağır ve aşırı derecede ağır metal kesim işlemleri için eşsiz yüksek performanslı kesme yağları.

Curtis DD-50 E / Curtis DD-80 GC /Curtis DD-100 E

Tüm metalik malzemeler üzerinde ağır ve aşırı derecede ağır form verme işlemleri için eşsiz yüksek performanslı yağlar.