Otomotiv endüstrisi için robotik çapak alma ve bant kenar işlemleri

Berger Grup otomotiv endüstrisi için aşağıdaki üretim proseslerini sunar:

  • Döküm parçaların işlenmesi için robotik sistemler
  • Bant kenar düzeltme hatları
  • Kanal açma makineleri

Alüminyum döküm parçalarda çapak alma

Alüminyum döküm parçalarda robotik sistemler ile çapak alma prosesi mümkündür. Silindir kafaları gibi döküm parçaların işlenmesinde hassasiyet ve tanımlanmış çapak alma önemlidir. Çapak alınmış kenarlar, sızdırmazlık yüzeylerinin maksimum boyutunu sağlamak için 0,3 – 0,5 mm (0,01 ” – 0,02″) genişliğinde olmalıdır.

Robotik istasyon, freze uçları, taşlama kalemleri, flap taşlama diskleri ve fırçalar gibi dönebilen takımlar ile donatılmıştır.

Rulman mil yataklarının  bant kenar işlemleri

Bant, kenar düzeltme ile düz yatak ve rulman yataklarının üretimi için mükemmel şekilde hazırlanır. 100 m / dak’lık (328 ft./dak) hızda bile kenar düzeltme maliyetleri düşer.
Hat, kalınlık ve genişlik kalibrasyonu, alt ve üst kısımda iki pah kırma ve kanal açma gibi beş operasyonu gerçekleştirir.

RSP/3S Serisi

Basınçlı döküm ve çelik döküm parçalarda çapak alma

Basınçlı döküm ve çelik döküm parçaların işlenmesi için üç freze, bir fırça mili ile robotik çapak alma hücresi

UNO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

Bant kenar düzeltme makinesi, bant kenarlarındaki basit kontürlerin işlenmesi yada bant kenarlarındaki çapakların alınması için tasarlanmıştır.

DUO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

DUO serisi bant kenar düzeltme makinesi altı takım ile çalışır. DUO genellikle boru üretim hatlarına, kaynaklı dikişi optimize etmek için eklenir.

TRIO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

TRIO serisi bant kenar düzeltme makinesi dokuz takımı ile çalışır, bant kenarlarında karmaşık kontürleri de işlemeyi mümkün kılar.

QUATTRO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

QATTRO serisi bant kenar düzeltme makinesi Julius modüler sistemlerindeki en büyük bant kenar işlem makinesidir. İstenilen kontürleri, 12 takım ile gerçekleştirir.

QUINTO Serisi

Bant kenar düzeltme makinesi

QUINTO serisi bant kenar düzeltme makinesi 15 takım ile çalışan  modüler serinin en büyük bant kenar işlem makinelerinden biridir.

BKB/Kompakt Serisi

Zor işlemler için bant kenar düzeltme makinesi

BKB/Kompakt serisi zor kesitler ve sert malzemelerde bantların geniş konik kesitlerinde dahi farklı kontürlerin elde edilmesi için her takımda maksimum malzeme kaldırmak için tasarlanmıştır.

BHR/DUO Serisi

Temel bant kenar düzeltme hattı

DUO serisi bant kenar düzeltme makinesi, açıcı, sarıcı ile BHR/DUO serisi  bant kenar düzeltme hattı, bu hat modüler serinin temel hattıdır.

BHR/TRIO Serisi

9 takımlı bant kenar düzeltme hattı

TRIO bant kenar düzeltme makinesi açıcı, sarıcı ve bant genişlik ölçüm sistemi ile bant kenar düzeltme hattı. Hat bant kenarlarını 9 takımla işler.

BHR/QUATTRO Serisi

12 takımlı bant kenar düzeltme hattı

QUATTRO bant kenar düzeltme makinesi, düzeltme, ölçme ve bant gerilimi düzenleme sistemi ile bant kenar düzeltme hattı. Hat, bant kenarlarında karmaşık konturların işlenmesi için tasarlanmıştır.

BHR/QUINTO Serisi

15 takımlı bant kenar düzeltme hattı

QUINTO bant kenar düzeltme makinesi, düzeltme, fırçalama, ölçme ve bant gerilimi düzenleme sistemleri gibi kalibrasyon makineleri ile bant kenar düzeltme hattı. Hat, kalın ve yumuşak bantlarda karmaşık konturların işlenmesi için tasarlanmıştır.

BHR/BKB/Kompakt Serisi

Zor işlemler için bant kenar düzeltme hattı

BHR/BKB/Kompakt serisi bant kenar düzeltme hattı, geniş ve kalın bantlarda her takım ile oldukça fazla malzeme kaldırılarak işlenmesi için tasarlanmıştır.

NU Serisi

Kanal açma

NU serisi kanal açma makinesi bir takım ile bant yüzeylerindeki kaplama katmanını kaldırır. Takım dikey ve yatay olarak ayarlanabilir.

TRINU Serisi

3 Kanal’a kadar kanal açma makinesi

TRI-NU serisi kanal açma makinesi, üç kanal için maksimum 10 mm (0.39″) mesafede, iki kanal için 20 mm (0.79″) mesafe ile bant yüzeylerine üç kanala kadar işlem yapabilir.

Çapraz Sarma Sistemleri

Açıcı ve sarıcı tarafında çapraz sarma sistemleri

JULIUS açıcı ve sarıcı tarafında kullanılabilen çapraz sarma sistemleri sunar. Rulodan çapraz sarım, çoklu rulodan çapraz sarım, çapraz sarımdan çapraz sarım gibi üç farklı şekilde işlem mümkündür.

Sarma ve Çoklu Rulo Sistemleri

Çoklu rulo sistemli veya sistemsiz açıcı ve sarıcılar

Açıcı ve sarıcılar, bant gerilim düzenleme sistemi, çoklu rulo sistemi ve çapraz sarma sistemleri ile donatılabilir. Açıcı ve sarıcılar bant üretim hatlarına entegre edilebilir.

Fırçalama Makineleri

Bant kenar düzeltme hatları için fırçalama hatları

BS serisi fırçalama makineleri bant yüzeyinden kir parçacıklarını kaldırır. Bant kenar düzeltme makinelerine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır.

LP110-CNC serisi

Profil üretim merkezi

LP110-CNC serisi profil üretim merkezi çoklu kenarların ve dişli profillerin işleme süreçlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

LP130-CNC serisi

Profil üretim merkezi

LP130-CNC serisi profil üretim merkezi çok kenarlı, özel ve radyal profillerin orta ve ağır zorlukta işlenmesi için tasarlanmıştır.